Sarah-Jayne

I would love to be one of those people that can allocate their time on the weekends to get all their meal prep done for the week, and believe me I have tried.

I’d start with the best intentions and after day 3 of eating the same food and spending a small fortune I’d give up and go back to grabbing lunch out every day which is so expensive and often very unhealthy.

Lite n’ Easy lunches are the healthiest option for me.

I order the lunch only option and have it delivered to work. This way I don’t have to worry about leaving the house without my lunch in the morning when I’m half asleep and in a rush to get to the gym.

The sheer convenience of Lite n’ Easy makes it so worthwhile and to be honest super cost effective.

For roughly $10 a day I am getting 5 lunches including fruit and snacks and let me tell you those little cakes are delightful!

I am also getting something different to eat everyday. What more could I want?

Update from Sarah-Jayne – April 2020

Re COVID-19, it’s a difficult time for everyone but I cannot complain, I actually enjoy working from home and now have my hubby addicted to Lite n’ Easy as well since we are making a conscious effort to self isolate.

*Individual results may vary